Excedrin jest wskazany do stosowania u dorosłych w doraźnym leczeniu bólu głowy oraz napadów migreny z aurą lub bez aury.
Skład
Jedna tabletka powlekana zawiera 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 250 mg paracetamolu oraz 65 mg kofeiny.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeinę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych. U pacjentów, u których stosowanie kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak diklofenak czy ibuprofen, powoduje napady astmy, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywkę lub ostre zapalenie błony śluzowej nosa.
Czynny wrzód żołądka lub jelit, krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego oraz
u pacjentów z owrzodzeniem żołądka w wywiadzie.
Hemofilia lub inne skazy krwotoczne.
Ciężka niewydolność wątroby lub ciężkie uszkodzenie lub niewydolność nerek (GFR
Ciężka niewydolność serca
Przyjmowanie metotreksatu w dawce większej niż 15 mg na tydzień
Trzeci trymestr ciąży
Inne
Podmiot odpowiedzialny
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do
opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości
skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Wpływ współczesnego zgiełku i stresującego trybu życia może negatywnie odbijać się na naszym zdrowiu. Jednym z często występujących problemów jest bruksizm, inaczej znanym jako zgrzytanie ......
Owsica to choroba pasożytnicza, której czynnikiem sprawczym są owsiki ludzkie. Obecność owsików, choć nie jest niebezpieczna dla zdrowia, to potrafi skutecznie uprzykrzyć codziennie funkcjonowanie. I ......
Jak pozbyć się bólu gardła, który w okresie jesienno zimowym sprawia przykre dolegliwości wielu z nas? Bolące gardło, a zwłaszcza ostry ból gardła i obrzęk ......
Gorączka u dziecka to problem, który nierzadko spędza sen z powiek wielu rodzicom. Wysoka temperatura ciała dziecka wywołuje obawy przed przyczyną takiego stanu rzeczy. Nie ......